Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради
+38 045 71 22 543 +38 045 71 23 365
ВасильківськийПрофесійний Ліцей
Твоя професія - дорога в стабільне майбутнє
Діяльність соціально-психологічної служби

СОЦІАЛЬНО – ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА КЗ КОР «ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ ПРОФЛІЦЕЙ»

Соціально — психологічна служба ліцею бере активну участь в освітньо — виховному процесі. Пріоритетним завданням служби є забезпечення процесу соціалізації учнів, захист їхнього психічного, фізичного, соціального і духовного здоров’я, підготовка до самостійного життя в суспільстві, попередження і педагогічна корекція відхилень у розвитку особистості.

Структура служби призначена для організації активної співпраці як адміністрації, педагогів, учнів і батьків між собою, так і зовнішніх соціальних структур з ними, для надання реальної кваліфікованої, різносторонньої і своєчасної допомоги дітям.

Об’єктом роботи соціального педагога і психолога є кожен учень ліцею. Та особливе місце займає соціально дезадаптований підліток, для якого значущими можуть бути тільки конструктивні контакти з дорослими, контакти – адекватні і взаємні. Тому в роботі з підлітками ми використовуємо методи, які дійсно важливі в розумінні їх мотивів і проблем, тільки тоді можна говорити про результативну діяльність.

Основні завдання:

 • розвиток індивідуальних особливостей – інтересів, здібностей, схильностей, почуттів, захоплень, життєвих планів тощо;
 • створення сприятливого для розвитку особистості учнів психологічного клімату, що визначений насамперед організацією продуктивного спілкування із педагогами та однолітками;
 • надання своєчасної психологічної допомоги та підтримки учням, їх батькам, майстрам в/н, викладачам, вихователям та іншим учасникам навчально – виховного процесу.

Мета: сприяння розумінню учнями через просвітницьку  роботу переваг здорового способу життя, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції, визначення шляхів позитивної соціалізації молоді, здобуття знань, умінь і навичок здорового способу життя та відмова від негативної поведінки, виховання та розвиток творчої особистості, гідного громадянина України.

Для реалізації цієї мети використовуються різні види робіт:
1) Консультативна — полягає в допомозі людині вирішити ті проблеми, з якими приходять до психолога та соціального педагога.
2) Психодіагностична — включає використання різних методик, тестів, опитувальників (на виявлення особливостей особистості, міжособистісних відносин, пізнавальних процесів).
3) Психокорекційна робота – спрямовує на подолання негативних явищ в ліцеї, в сім’ї, в соціальному оточенні і розвиток здібностей, формування особистості учня.
4) Профілактична робота — попередженні можливих негараздів в психологічному і особистісному розвитку учня.

Ми співпрацюємо з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, Службами у справах дітей міста та району, міжнародними та громадськими організаціями.

Напрямки діяльності соціально-психологічної служби закладу:

 • Вивчення процесу адаптації учнів першого курсу до самостійного життя. Профілактика дезадаптації.
 • Психологічний супровід розвитку учнів (діагностика особистісних рис та якостей, особливостей характеру, стимулювання саморозвитку та самовиховання, консультування з особистісних проблем, тематичні бесіди, навчальні заняття, тренінги, психологічна допомога в кризових ситуаціях).
 • Виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях (діти, що мають труднощі в навчанні, поведінці; емоційні розлади). Рекомендації батькам, майстрам в/н, вчителям, учням.
 • Психологічна діагностика девіантності та акцентуації характеру.
 • Розробка програм педагогічної та психологічної корекції неадекватної поведінки.
 • Профілактика правопорушень.
 • Просвітницька робота щодо здорового способу життя.
 • Пошук шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.
 • Врегулювання конфліктних ситуацій.
 • Робота з обдарованими дітьми.
 • Робота з категорійними дітьми (сиротами, дітьми з малозабезпечених та багатодітних сімей, що постраждали від аварії на ЧАЕС, переселенці зі сходу країни…)

КАБІНЕТ СОЦІАЛЬНО — ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ

Хто такий психолог?

Це звичайна людина, яка довго слухає клієнта після чого допомагає знайти вихід з різних ситуацій.

Отже, давайте проллємо світло на суть діяльності цього загадкового фахівця — психолога. У нашім суспільстві, де психологічна наука тільки почала здобувати популярність, велика кількість людей усе ще зі здивуванням сприймають слово «психолог», або ж мають неясне уявлення про особливості його роботи. А коли про якийсь предмет існує недолік інформації — у силу вступають усілякі здогади, легенди, міфи. Давайте розглянемо найпоширеніші міфи про психологів.

МІФИ ПРО ПСИХОЛОГІВ

Міф 1: Психолог і психіатр — по суті, те саме.

Психіатр — це фахівець в області діагностики й лікування психічних розладів (захворювань).    Використовує переважно медикаментозні методи лікування, а також різні види психотерапії. Психіатр працює з людьми психічно нездоровими, що мають серйозні відхилення в психіці. Асоціативний ряд: таблетки, палата, електрошокова терапія, маніакально-депресивний психоз…

Психолог — фахівець, який одержав психологічну освіту. Психологічна — це не медична освіта, і тому психолог (на відміну від психіатра) не має права виписувати ліки. Область застосування його знань — психологічне консультування психічно здорових людей.

У яких ситуаціях може допомогти психолог?

При труднощах: у спілкуванні, у прийнятті рішень, у взаєминах; при стресах і психологічних травмах: розлучення, смерть близького, фізичне або моральне насильство…

З ким працює психолог?

Психолог працює зі здоровими людьми,  які не почувають себе щасливими або мають труднощі у вирішенні проблем, у відношеннях з іншими або у досягненні бажаної мети.

Міф 2: Психолог вирішує за людей їхні проблеми.

Аж ніяк. Психолог лише створює такі умови, при яких людина сама виявляється здатною вирішити свою проблему. Сюди ж варто додати, що психолог працює тільки з людиною, яка особисто звернулася за допомогою. І допомогти він може тільки в тому випадку, коли клієнт готовий до зміни себе, а не навколишнього світу. Психолог не відповідає на прохання типу:
«Допоможіть вивести мого чоловіка на чисту воду»; «Що мені зробити, щоб дочка перестала зустрічатися з тим хуліганом»; «Зробіть так, щоб шеф підвищив мені зарплату» і т.д.

Тут як в анекдоті:
— Раніше я дуже переживав із приводу свого великого носа й ластовиння.
— А тепер що, сходив до пластичного хірурга й зробив операцію?
— Ні, сходив до психолога — і перестав через це переживати.

Не треба операцій. Спробуйте змінити себе.

Міф 3: Психолог бачить людей наскрізь.

 Існує думка, що якщо людина — психолог, вона відає ледве не всі  таємниці буття, людської природи і здатний ледь не пророкувати майбутнє. Це занадто перебільшений погляд на речі.    Насправді, психолог здатний у деякій мірі прогнозувати можливі дії тієї або іншої людини в тій або іншій  ситуації. Для цього потрібні більш або менш цілеспрямовані зусилля: визначення особливостей темпераменту й характеру людини, аналіз ситуації, у якій ця людина перебуває, події чи ситуації минулого й т.д.  З даним переконанням тісно пов’язаний схожий міф:

Міф 4:Послуги психолога — для психічно нездорових людей.

Звернення за допомогою до психолога — не є ні показником слабості, ні знаком психічного нездоров’я.

Як уже було відзначено, психологи працюють зі здоровими людьми. Однак час від часу всі люди потребують підтримки й допомоги зі сторони. У нашій культурі ще не прижилася традиція звертання до психологів. Замість  цього заведено приходити за допомогою до друзів або заливати проблеми алкоголем. Нерідко можна почути «Що я — псих, чи що, щоб по психологах ходити?»Вибір завжди за людиною. І справжній психолог не нав’язує своїх
послуг. Ініціатива завжди повинна виходити від людини, що бажає одержати консультацію.

Міф 5: У психолога не може бути своїх проблем

Якби ж! Але психологи — теж люди. Не будемо про це забувати. Сказати, що в психолога не може бути особистих проблем, це однаково, що сказати, що лікар-терапевт не може простудитися, а травматолог — зламати ногу. Найчастіше, психолог здатний більш ефективно вирішувати свої проблеми. Але вони в нього теж можуть бути й навіть повинні бути, тому, що на помилках учаться. І, на жаль, найчастіше тільки на своїх власних. Психологи також можуть звертатися до своїх колег за допомогою. І в цьому немає нічого негожого. Адже мудрість складається не стільки в тому, щоб всі проблеми вирішувати самому, скільки в тому, щоб вирішити їх найкращим способом і з найменшими витратами нервів. Упевненість у собі — це здатність як надавати допомогу тоді, коли ти можеш допомогти, так і попросити про неї тоді, коли самому тобі це не під силу.

Міф 6: Психолог здатний дати таку пораду, що відразу вирішить мою проблему.

Психологи не дають порад. Поради можна одержати де завгодно, люди дадуть вам пораду в будь-який час, зовсім безкоштовно й з великим задоволенням. Професійний психолог не стане радити вам навіть за гроші. Порада дається з позиції людини, що радить вам. Як правило, вона передбачає, що людина видає вам рецепт, заснований на його власних судженнях і його особистому досвіді. У пораді найчастіше ховається або прямо говориться фраза «Я б на твоєму місці…». Тільки справа в тому, що порада гарна для того, хто її дає.

Саме цій людині легко її виконати, і саме в цієї людини є всі потрібні якості, щоб втілити цю пораду в життя. У людини, що слухає пораду, усього цього може й не бути. Тому психолог не дає порад. Тільки сама людина знає, що для неї є кращим. Психолог лише намагається допомогти людині знайти в собі самому цей вихід, побачити його й усвідомити.

У яких ситуаціях може допомогти психолог

Психолог виступає певним дзеркалом, дає людині можливість побачити своє життя, проблеми збоку. Застосувати все те, що може допомогти звести містки між собою і собою, собою і людьми, соціумом. Шляхи вирішення проблем закладені в самій людині, необхідно лише допомогти усвідомити їх.

Головна мета роботи психолога соціально-психологічної служби: виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для розвитку всебічної особистості, підвищення ефективності навчально — виховного процесу та захист соціального і психічного здоров’я всіх його учасників.

Практичний психолог здійснює:
— психологічне вивчення кожної окремої особистості для індивідуальної роботи до неї протягом усього періоду навчання;
— забезпечення повноцінного розвитку, раннього вияву, профілактики та усунення поведінкових труднощів у межах психологічної компетенції – консультування адміністрації, педагогічного колективу та батьків з проблем навчання та виховання учнів;
— допомогу щодо вирішення проблем педагогів особистого та професійного характеру.

Пріоритетними напрямами роботи психолога ліцею є:
— психологічна просвіта й профілактика;
— психологічне консультування учнів, їхніх батьків і педагогічних працівників з питань навчання, виховання, успішної адаптації, соціалізації та ін.;
— проведення індивідуальних і групових психодіагностичних процедур серед учасників навчально-виховного процесу, розробка рекомендацій за результатами проведених соціально-психологічних досліджень;
— корекційно-відновлювальна, тренінгова та розвивальна робота з учнями;
— організаційно-методична робота;
— зв’язки з громадськістю.

Оскільки, психологічна служба ліцей є складовою частиною державної системи охорони фізичного та психічного здоров’я молодих громадян України й діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психологічних умов для всебічного розвитку особистості молодої людини,тому тема проблеми над якою працює практичний психолог КЗ КОР «Васильківський профліцей»:

«Психологічний супровід процесу формування професійних компетентностей учнів із урахуванням індивідуальних, вікових особливостей кожної  молодої людини, її здібностей, уподобань, оточення та ситуації розвитку».

Основними завданнями практичного психолога є:

 • сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку учнів;
 • створення умов для формування в учнів  мотивації до самовиховання саморозвитку;  
 • забезпечення індивідуального підходу до кожного учня на основі його психолого-педагогічного вивчення;
 • профілактика і корекція відхилень в інтелектуальному і особистісному розвитку учня;
 • планування, розробка впровадження в практику розвиваючих, корекційних програм навчально-виховної діяльності з урахуванням статевих, вікових, інших особливостей учнів;
 • сприяння пошуку, відбору, розвитку обдарованих дітей, допомога у виборі професії з урахуванням їхньої підготовки та здібностей;
 • здійснення первинної профілактики алкоголізму, наркоманії, інших шкідливих звичок серед учнів, пропаганда здорового способу життя, захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства
 • профорієнтація, психологічний супровід професійного самовизначення учня,
 • спрямований на виявлення й розвиток його професійної придатності.
 • підвищення свого професійного рівня.

Порада від психолога

Візьміть чашу терпіння, влийте туди повне серце любові, киньте туди дві пригорщі щедрості, хлюпніть гумору, посипте добротою, додайте якнайбільше віри. Усе це добре перемішайте, з’єднавши з усім вашим життям – і будьте щасливі.

ПРОСВІТНИЦЬКА РОБОТА

ВИКОРИСТАННЯ АСОЦІАТИВНИХ КАРТОК

ДІАГНОСТИЧНА РОБОТА

ГРАФІК РОБОТИ
практичного психолога
КЗ КОР «Васильківський профліцей»
Дармостук Людмили Сергіївни
на 2015/2016 навчальний рік

Дні тижня Інтервали робочого часу Зміст роботи
Понеділок 8.30-12.00 Діагностична робота з учнями
13.00-15.00 Консультації для учнів, викладачів, майстрів в/н, батьків
15.00-17.00 Організаційно-методична робота – обробка психодіагностичного матеріалу
Вівторок 8.30-12.00 Просвітницько-профілактична робота
13.00-15.00 Корекційно-розвивальна робота з учнями
15.00-17.00 Організаційно – методична робота – підготовка до проведення психологічних заходів. Обробка результатів досліджень. Консультації.
Середа 8.30-12.00 Діагностична робота з учнями, майстрами в/н та педагогами,
13.00-15.00 Консультації для учнів, викладачів, майстрів в/н, батьків
15.00-17.00 Організаційно – методична робота – обробка та аналіз результатів, оформлення висновків та рекомендацій
Четвер 8.30-12.00 Індивідуальна робота з учнями, що потребують психологічного супроводу
13.00-15.00 Корекційно-відновлювана та розвивальна робота з учнями, що потребують психологічного супроводу
15.00-17.00 Консультації для учнів, викладачів, майстрів в/н, батьків
П’ятниця 8.30-12.00 Просвітницько-профілактична робота
13.00-15.00 Консультації для батьків, майстрів в/н, педагогів
15.00-16.00 Організаційно-методична робота – робота в бібліотеці, підготовка до проведення просвітницьких та корекційних занять. Зв’язки з громадськістю
Обідня перерва 12.00-12.45

СОЦІАЛЬНИЙ ПЕДАГОГ

Соціальний педагог КЗ КОР «Васильківський профліцей» забезпечує соціально-педагогічний патронаж учнів, сприяє взаємодії та співпраці ліцею, сім’ї, ССД, ЦСССДМ, та інших підрозділів державних адміністрацій, громадських організацій з метою адаптації учня до вимог соціального середовища і створення умов для його сприятливого розвитку.

Соціальний педагога виконує функції:
— діагностичну — вивчає та оцінює особливості діяльності і розвитку учнів, мікроколективу (класу чи референтної групи), учнівського колективу в цілому.
— прогностичну — прогнозує на основі спостережень та досліджень посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, що впливає на розвиток особистості учня чи групи; прогнозує результати навчально-виховного процесу з урахуванням найважливіших факторів становлення особистості;
— консультативну — дає рекомендації (поради) учням, батькам, вчителям та іншим особам з питань соціальної педагогіки; надає необхідну консультативну соціально-педагогічну допомогу підліткам, які потребують піклування чи знаходяться у складних життєвих обставинах ;

— захисну — забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях ;
— профілактичну — переконує учнів в доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя; сприяє попередженню негативних явищ в учнівському середовищі;
— соціально-перетворювальну — надає соціальні послуги, спрямовані на задоволення соціальних потреб учнів; здійснює соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально-незахищених категорій учнів; сприяє соціальному і професійному визначенню особистості; дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію учнів;
— організаційну — формує демократичну систему взаємостосунків в підлітковому середовищі, а також серед дітей і дорослих.

Соціальний педагог здійснює:

 • посередництво між навчальним закладом, сім’єю щодо вирішення проблемних питань;
 • створює соціальне середовище, умови всебічного розвитку молоді;
 • залучає учасників навчально — виховного процесу до культурно-освітньої, профілактично-виховної, спортивно-оздоровчої роботи;
 • своєчасне виявлення серед учнівської молоді ліцею так званих «важких» учнів та учнів, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

ГРАФІК роботи соціального педагога
КЗ КОР “Васильківський професійний ліцей”
на 2015 -2016 н.р.

Шевченко Алли Олексіївни

Робочий час 8.00 – 16.30
Обідня перерва – з 12.00 год до 12.45 год

Дні тижня Види робіт
Понеділок Соціальна діагностика
(за запитом, за потребою).
Захисна та соціально перетворювальна робота.
Вівторок Індивідуальні та групові консультації за запитом.
Профілактична та просвітницька робота.
Середа Захисна та соціально перетворювальна робота.
Організаційно-методична робота.
Четвер Індивідуальні та групові консультації за запитом.
Профілактична та просвітницька робота.
П’ятниця Організаційно-методична робота.
Прогностична робота.

Останні новини

Україна-єдина!

22.01.2018
«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього»,- говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Саме тому ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. 22 січня  знаменна дата  української державності – День Соборності України. Ця дата пов’язана з двома подіями Української революції 1918-1923 років: проголошення IV Універсалом Центральної Ради Української Народної  Республіки самостійною, незалежною, вільною та суверенною державою (22 січня 1918 р.) та Актом злуки двох державних утворень на українських землях – Української Народної Республіки та   Західно — Української Народної Республіки (22січня 1919 р.) З цієї нагоди в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» відбувся  виховний захід «Україна – єдина». До заходу була  підготовлена книжкова виставка «І обнялися береги одного, вічного народу». Ця година поглибила знання ліцеїстів про історію виникнення свята Соборності України, викликала патріотичні почуття та повагу до рідної країни.

Новорічна країна мрій

28.12.2017
Безперечно, серед усіх днів, що є у році, саме передноворічний час є найказковішим та найчарівнішім. Саме тоді дорослі і діти щиро вірять у дива, котрі стають реальністю і саме тоді збувають найпотаємніші мрії і бажання. Атмосфера у рідному ліцеї переповнена затишком і теплом, незважаючи навіть на холодну погоду за вікном, а запах помаранчевих фруктів та зеленої новорічної красуні  розповідають про те, що незабаром свято постукає у двері… Підготовка до святкування Нового року розпочалась з місячника професійної майстерності «Новорічна країна мрій». Він не дав учням нудьгувати, а занурив всіх в теплу атмосферу свята, зарядив позитивною енергією і відмінним настроєм. Жодне новорічне свято не можна уявити без яскраво прибраної ялинки. Тож стартом нашого новорічного марафону стало прикрашання учнями фойє ліцею: розпис вікон, прибирання ялинки, виготовлення стіннівок, листівок та ялинкових іграшок. Напередодні Дня Святого Миколая, 14 грудня, у фойє ліцею відбулася благодійна акція «Солодкий» ярмарок. Кошти, які були  зібрані ми розподілимо адресно: на допомогу військовослужбовцям. 19 грудня члени учнівського самоврядування привітали всіх учнів зі святом, вручили новорічні подарунки сиротам та дітям із малозабезпечених сімей Васильківщини. 26 грудня розпочала свою роботу виставка професійної майстерності, в якій взяли участь всі учні навчальних груп. Різнобарвні гірлянди, іграшки, метал, гіпсокартон, гіпс, тканина – все йшло в хід під час підготовчого періоду. Експозиції вражали своєю оригінальністю та креативністю: новорічний камін, крісло – качалка із металу, металева ялинка з іграшками, металеві санчата, сніговики із різного матеріалу, камінні набори, дрівниця; альтернатива традиційним ялинкам – ялинка на драбині та ялинка із кульок, новорічні панчохи, різдвяні віночки. Вироби вражають своєю строкатістю, нестандартністю, вишуканістю та позитивною енергетикою. Найбільш оригінальним, змістовним та цікавим експонатом виставки одноголосно виявилася спільна творча робота «Новорічний камін» професій «Муляр. Штукатур», «Швачка» та «Електрозварник ручного зварювання». Новорічний камін не лише «зігрівав» фойє ліцею, але й надавав йому особливий затишок. Паралельно з виставкою представники кожної професії порадували нас майстер – класами: «Приготування імбирного печива», «Декупаж», «Виготовлення новорічних іграшок та панчох із фетру», «Сервіровка новорічного столу», «Складання серветок до новорічного столу». Професія «Муляр. Штукатур» як і завжди не перестає нас дивувати. Цього дня педагоги разом з дітьми провели майстер – клас «Виготовлення новорічних іграшок із оздобленням». Діти втілювали в життя свої фантазії. Неймовірно красиві, не схожі одна на одну, ексклюзивні ялинкові прикраси були виготовлені власними руками. Представники професії «Швачка» показали майстер-класи з виготовлення новорічних іграшок, святкових цукерниць з фетру. Ялинкові прикраси з фетру як ніколи у моді. По-домашньому теплі і затишні, вони є відмінним подарунком друзям напередодні зимових свят. Діти виготовляли іграшки не звичайні, а такі, які обов’язково подарують його власнику щастя у наступному році. Іграшки, які виготовлені власноруч, цінуються найбільше, адже нині хендмейд у моді! Майстри виробничого навчання Леоненко І.П. та Заєць Л.Ф. провели майстер — клас з оздоблення новорічного імбирного печива та пряничного будинку айсингом для учнів та педагогів. До цього довелося не один день потрудитися всім, випікаючи заготовки пряників різних форм і розмірів, щоб потім на майстер-класі всі охочі могли б їх розмалювати білково-цукровою масою різних кольорів. Це були пряники-ялинки, сніговики, чобітки, сніжинки і багато іншого. Оздоблювали випечені пряничні заготовки завзятістю, наполегливістю, фантазією і дорослі, і діти та пригощали ними присутніх. Офіціанти провели майстер – клас із сервірування новорічного столу. Користуючись основними правилами, учні творчо підійшли до цього. Сервіровка демонструвала естетичну спрямованість та спонукала до відчуття комфорту, затишку. 28 грудня проводжали ми цей рік з піснями від талановитих ліцеїстів, запаморочливими танцями, комедійними виступами  та приємними привітаннями. Всі гості заходу мали змогу поринути в традиції зустрічі Нового року. Підсумок підвели приємними побажаннями та солодкими подарунками від Діда Мороза та Снігурки. Нехай новорічний період запам’ятається кожному як пора справжніх чудес, коли зможете відпочити і з новими силами увійти в новий етап свого життя! Давайте вірити в хороше, добре — і все у нас вийде. З Новим Роком та Різдвом Христовим!