Місячник методичної роботи

Відповідно до плану методичної роботи ліцею на 2017/2018 н.р. та з метою спрямування роботи педагогічного колективу на вирішення єдиної методичної проблеми закладу: «Упровадження інноваційних методів навчання та виробничих технологій у навчальний процес», підвищення рівня професійної майстерності, максимальне розкриття творчого потенціалу кожного викладача, використовуючи методи компетентнісного підходу до організації навчально-виховного процесу в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено місячник методичної роботи.

Протягом місяця використовувалися різні форми методичної роботи, а саме: майстер – клас, психологічний тренінг, відкритий інтегрований урок брейн-ринг, методично-практичний семінар.

Усі заходи проведені на високому методичному рівні. Викладачі та майстри виробничого навчання, інші педагогічні працівники показали вміння застосовувати новітні технології в освіті.

Цікавими та змістовними були майстер – клас «ІКТ як інноваційна педагогічна технологія», який провела викладач інформатики та математики Панченко Л.О. Вона ознайомила педагогів із сучасними технологіями, що забезпечують створення інноваційно-інформаційного базису для кожного викладача.

Психологічний тренінг «Опанування техніки вивчення особистісних рис учнів з ООП» був проведений Дармостук Л.С., практичним психологом ліцею. Людмила Сергіївна розкрила перед учасниками тренінгу пріоритетні завдання, через які здійснюється психологічний супровід інтегрованого (інклюзивного) навчання дітей з особливими потребами.

В рамках місячника відбувся відкритий інтегрований урок брейн-ринг зі спецпредметів за професією «Швачка. Кравець», який провела викладач Герук Г.В. Учні розділилися на дві команди. Викладач уміло поєднала навчання і гру. Протягом уроку учасники відповідали на поставлені питання, самі формували відповідні завдання для суперників, працювали з кросвордами. На уроці викладачем була створена атмосфера творчого пошуку та ініціативності.

Особливу увагу заслуговує методично-практичний семінар «Інноваційні технології в організації сучасного уроку». Навчальні заняття за професіями». Панченко Л.О. розкрила тему «Інноваційні технології в розробці сучасного уроку». Викладачем було представлено розробку бінарного уроку-практикуму «Геометричні тіла в будівництві».

Трьохбратська М.С., викладач фізики та астрономії, провела тренінг “Методика розвитку критичного мислення”. Викладачі ліцею взяли участь у демонстраційному уроці, обговорили методи викладання й вчилися, як застосувати їх під час проведення навчальних занять.

У роботі підсумкового засідання місячника взяли участь усі педагогічні працівники ліцею. Голова навчально-методичної ради, директор ліцею Постоленко Л. М. відмітила педагогів, які брали активну участь у проведені заходів місячника. Поділилися своїми напрацюваннями та досвідом Дармостук Л.С., Панченко Л.О., Троьохбратська М.С., Харченко О.М., Осадча М.І., Герук Г.В.

Цікаві та змістовні презентації підготувала Постоленко Л.М. директор закладу, «8 складових української школи майбутнього від команди EdCamp Ukraine» та Практичні прийоми», «Метод «Скрайбінг»: яскраве подання навчального матеріалу».

Кращі методичні розробки викладачів будуть подані для друку в журналі «Профтехосвіта».

Директор ліцею Постоленко Л.М. підвела підсумки роботи і відмітила, що всі заходи пройшли на достатньому організаційному та методичному рівні, дали можливість педагогам поділитися з колегами своїми педагогічними надбаннями та досвідом, отримати нові знання, адже справжній педагог повинен працювати на майбутнє.

 

 

Останні новини

Вітаємо переможця фахової майстерності

22.03.2018
22 березня 2018 року на базі ДНЗ «Білоцерківський механіко-енергетичний технікум»  проведено ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та закладів вищої освіти за професією  «Електрозварник ручного зварювання». КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» представляв учень II курсу Шамрін Микита. Програма конкурсу передбачала виконання теоретичного і практичного турів. Теоретичний тур складався з виконання тестових завдань  і полягав у перевірці теоретичних знань з професії «Електрозварник ручного зварювання». Практичний тур проводився в навчальній майстерні. Він відповідав вимогам рівню кваліфікації «Електрозварника ручного зварюваннч 4 розряду» та передбачав виконання зварювальних робіт відповідно до сучасних тенденцій. Перед кожним учасником конкурсу стояло відповідальне завдання – довести, що саме він кращий у професії, та достойно представити свій навчальний заклад. Варто відзначити, що у конкурсі брали  участь титуловані третьокурсники. Під час конкурсу учасники продемонстрували високу професійну майстерність: вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, виконувати роботи з дотриманням технологічної послідовності, виробничої культури, правил безпеки праці та прийоми роботи з інструментом під час виконання завдань. По завершенні конкурсних завдань журі підбило підсумки, за результатами яких і були визначені переможці та призери Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Електрозварник ручного зварювання». Шамрін Микита за результатами двох турів зайняв 2 місце і був нагороджений дипломом ІІ ступеня та цінним подарунком. Готували Микиту до участі у конкурсі майстер виробничого навчання Бишенко Володимир Васильович і викладач  спецдисциплін Чухаркова Валентина Олександрівна. Вітаємо Микиту з подоланням цієї сходинки на шляху становлення професійної майстерності та бажаємо йому успіхів у подальшому навчанні!          

Випускний у Васильківському професійному ліцеї

16.03.2018
16 березня 2018 року у Васильківському професійному ліцеї відбулося прекрасне свято. Зі стін закладу у самостійну професійну дорогу іде нова когорта будівельників. Молоді, талановиті, сповнені сил і енергії, вони стануть гідним поповненням великої родини професійних спеціалістів. На свято зібрались викладачі, випускники, батьки, рідні та друзі випускників. Урочиста частина розпочалася виконанням Державного Гімну України всіма присутніми. З напутнім словом звернулася до випускників директор КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» Постоленко Людмила Миколаївна, побажала випускникам сповна скористатися знаннями, отриманими у стінах ліцею і йти у світ лише дорогами добра. А добро, яке робитимуть людям, хай повертається до них сторицею. Впродовж свята лунали теплі слова на адресу випускників, побажання їм успіхів у реалізації фахових знань та професійних звершень. Під оплески присутніх випускникам вручали дипломи. Святковий настрій створювала концертна програма, що була тепло сприйнята присутніми. Випускний вечір у Васильківському ліцеї відбувався в атмосфері радісного хвилювання, а також певного смутку за закладом, що за час навчання став для колишніх учнів другою домівкою. Роки, проведені разом, назавжди залишаться в пам’яті. Хтось пізніше згадає про них з радістю, хтось з тугою, хтось можливо і з болем. Але так чи інакше, веселі моменти учнівського життя не забудуться ніколи. Від усього серця бажаємо випускникам здійснення найзаповітніших мрій, успіхів у кар’єрному зростанні та реалізації в усіх сферах життя. Пам’ятайте, що двері нашого навчального закладу завжди відкриті для зустрічі з нашими дорогими випускниками.