День пам’яті жертв примусового вивезення населення України в Німеччину

18 січня 2018 року в Україні відзначали День пам’яті жертв примусового вивезення населення України в Німеччину (остарбайтерів), яке почалося 76 років тому. Масштабне вивезення робочих з України почалося в 1942 році і тривало до 1945-го.

18січня 1942 року з харківського вокзалу до німецького Кельна вирушив ешелон з українцями – перша партія висококваліфікованих робітників, які на заводах Третього рейху повинні були виковувати йому перемогу над Радянським Союзом. До кінця війни 1 117 українців перетворяться в 2,5 мільйони, 100 тисяч яких назавжди залишаться лежати в чужій землі. Зараз з більш ніж двох мільйонів українських остарбайтерів в живих залишились одиниці – ті, чия молодість минула в трудових таборах під знаком OST.

З метою збереження національної пам’яті, поширення правдивої інформації про нацистський тоталітарний режим в Україні  у КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» 18 січня 2018  року була проведена викладачем історії та правознавства Журавковою О.О.  інформаційна година «Не змирившись з неволею», з використанням презентації та переглядом документального фільму «Остарбайтери».

Під час проведення заходу ліцеїсти ознайомилися з історією примусового вивезення українців до Німеччини, вшанували пам’ять про загиблих.

Останні новини

День відкритих дверей

20.04.2018
20 квітня 2018 року школярі Погребівського опорного навчального закладу, Яцківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст», Марянівської «ЗОШ І-ІІІ ст» взяли участь у проведені Дня відкритих дверей Васильківського професійного ліцею. Присутні отримали інформацію про умови вступу до навчального закладу, зміст навчального процесу та можливості щодо працевлаштування після закінчення навчання. Майстер-класи, що проводились в рамках цього заходу, допомогли учням краще зрозуміти особливості професій. Якість кулінарних виробів можна було оцінити не тільки візуально, але і відчути на смак, скуштувавши вироби, якими щедро пригощали господарі. У такій невимушеній та гостинній атмосфері присутні могли переконатись у неабиякій майстерності та високому рівні підготовки випускників Васильківського професійного ліцею, в черговий раз задуматись над необхідністю усвідомленого вибору професії.