Герої Крут – урок сьогодні

29 січня 2018 року відзначається 100-річчя бою під Крутами, подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

29 січня 2018 року в КНЗ КОР «Васильківський професійний ліцей» було проведено урок-спомин «Герої Крут – урок сьогодні».

Організатори заходу наголосили на важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних Сил України, як запоруки незалежності. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.

Урок зацікавив  ліцеїстів, вони довідались, що цей бій тривав майже п’ять  годин поспіль. Чотиритисячна  більшовицька армія Михайла Муравйова схрестила зброю із загоном київських студентів  і бійців вільного козацтва, який загалом налічував лише чотири сотні вояків. У перебігу військових дій цей бій якогось  вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох українців став символом героїзму української молоді. Особливо вразила сучасників подія поховання 27  юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були жорстоко страчені.

Бій під Крутами – це приклад мужності, відданості і незборимості духу, урок, який і сьогодні надихає на подвиг.

 

 

Останні новини

День відкритих дверей

20.04.2018
20 квітня 2018 року школярі Погребівського опорного навчального закладу, Яцківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст», Марянівської «ЗОШ І-ІІІ ст» взяли участь у проведені Дня відкритих дверей Васильківського професійного ліцею. Присутні отримали інформацію про умови вступу до навчального закладу, зміст навчального процесу та можливості щодо працевлаштування після закінчення навчання. Майстер-класи, що проводились в рамках цього заходу, допомогли учням краще зрозуміти особливості професій. Якість кулінарних виробів можна було оцінити не тільки візуально, але і відчути на смак, скуштувавши вироби, якими щедро пригощали господарі. У такій невимушеній та гостинній атмосфері присутні могли переконатись у неабиякій майстерності та високому рівні підготовки випускників Васильківського професійного ліцею, в черговий раз задуматись над необхідністю усвідомленого вибору професії.